Na krajských přeborech bylo překonáno 7 přerovských rekordů!

Krajské přebory dorostu, juniorů, mužů a žen hostila v neděli 12. února atletická hala v Ostravě. Na startu nechyběli ani přerovští zástupci, kteří získali dohromady 19 medailí, z toho 8 zlatých! Po zdravotní pauze se objevil na startu také Jonáš Kolomazník.

Zlatí krajští přeborníci

"Noha drží, jen měsíc tréninku chybí. Ale jsem zdravý a spokojený," zhodnotil svůj teprve druhý start v letošní sezóně Jonáš Kolomazník. A aby taky spokojený nebyl, znovu vylepšil svůj vlastní přerovský rekord v kategoriích mužů i mužů do 22 let - nejprve v rozběhu na 8,24 s a posléze jej ještě ve finále zlepšil na 8,13 s! Do závodů se vrátil právě včas, hned o víkendu 18.-19.2. je na programu MČR mužů a žen. V letošních průběžných tabulkách ČR je devátý.

Ve stejných kategoriích posunul svá vlastní maxima také Václav Vandrovec. Na 1500 metrů vylepšil svůj čas o 2 vteřiny na 4:02,34 min a je zase blíže ke splnění svého cíle dostat se pod 4 minuty.

A do třetice přepisovala přerovské tabulky Gabriela Patalová. Na dvoustovce stlačila své vlastní přerovské maximum poprvé pod 26 s, a to na 25,95 s. Tabulky tímto časem přepsala jak mezi ženami, tak ženami do 22 let, na KP však tento výkon stačil "jen" na druhé místo. Zlato ale brala v dálce, své halové maximum si posunula na 560 cm - zároveň tak vylepšila svůj přerovský rekord žen do 22 let. Na ten mezi ženami jí ale bohužel ještě 1 cm chybí. Zlatá byla také na trati 60 m př. pouhou desetinu za svým osobákem (9,12 s).

Letos se konečně pod 9 vteřin dostala juniorka Tereza Válková, v rozběhu předvedla čas 8,98 s a ve finále se ještě o 13 setin zlepšila. Výkonem 8,85 s si vylepšila osobní rekord a na přerovské maximum Heleny Tomkové jí chybí už jen 2 setinky.

Blízko přerovskému rekordu byla také dorostenka Tereza Skřečková. Při své trojskokanské premiéře zaostala výkonem 11,07 m jen 5 cm za dosavadním maximem Hany Dohnalové. Další dvě zlata do sbírky přidali dorostenec David Hastík v dálce (629 cm) a dorostenka Barbora Bürglová na 60 m př. (9,96 s; v rozběhu OR 9,89 s).

7 stříbrných a 4 bronzové medaile

Jen 6 setin od přerovského maxima a 2 setiny od prolomení minutové hranice byla dorostenka Tereza Tichá na 400 m. Ale ani skvělý čas 60,02 s jí na zlato nestačil, doběhla druhá za Emou Berkovou ze Šumperka, která dvě kola zvládla dokonce za 57,93 s! A další stříbro přidala i na poloviční trati (26,70 s / OR).

Dvakrát zlepšit se dokázala dorostenka Daniela Vojtěchovská na 60 m př. (10,23 s) a po velmi kvalitním sobotním rozcvičení si zlepšil osobní rekord na 800 metrů také junior Jan Kadala (2:14,33 min). Na hladké šedesátce si finále zaběhl dorostenec David Hastík (7,47 s) a dvě stříbra přidali výškaři - dorostenka Adéla Kubálková (134 cm) a dorostenec David Martinec (168 cm).

Přerováci vybojovali ještě 4 bronzové medaile. V dálce se to povedlo dorostence Adéle Školové (452 cm) i dorostenci Davidu Martincovi (532 cm). Mezi sprinterkami na 200 metrů se prosadila juniorka Tereza Válková (26,52 s) a na osmistovce se dařilo dorostence Kateřině Hrazdirové (2:41,89 min / OR).