Starší žáci pokračují ve skvělých výkonech, v Šumperku si upevnili druhé místo

Také starší žactvo už má za sebou druhé kolo své krajské soutěže. Ve středu 31. května závodili v Šumperku a chlapci pokračovali ve svých výkonech z prvního kola. Dohromady dokázali posbírat neuvěřitelných 219,5 bodu, což je ještě o 9,5 bodu více jako na prvním kole, a znovu přesvědčivě vybojovali druhé místo. Dívky složily dohromady 177 bodů a byly čtvrté. Oběma družstvům patří stejné pozice také v průběžném pořadí.

Hoši svádí také tvrdý souboj o pozici lídra týmu. Zatímco v prvním kole byl nejúspěšnější Filip Gall s 29 body, v tomto kole jich nejvíce nasbíral Adam Kolář (31). Druhý nejlepší Jonatan Kouba měl tentokrát jen o jeden bod méně a v součtu obou kol je to právě on, kdo se s Gallem dělí o první místo s dosud nasbíranými 58 body. S 52 body (25 v tomto kole) je ze třetího místa pozoruje Jan Knap.

Dívky táhne kupředu Sára Nováková, v obou kolech složila po 28 bodech a celkově jich tak má na kontě už 56. Celkem 45, z toho 24 v tomto kole, má nasbíráno Ema Kroupová. Mnohem dramatičtější souboj je ale na pozicích za nimi. S pouze jednobodovými odstupy jsou tam seřazené Lenka Rudolfová (37 b), Anna Odstrčilová (36 b) a Julia Kuklová (35 b). Detailní statistiky si můžete prostudovat v sekci Družstva.

Ale zpět do Šumperka a k vystoupení našich chlapců. Hned ve třech disciplínách totiž dokázali zvítězit - v oštěpu Jonatan Kouba (43,13 m), na 200 m př. Jan Knap (28,38 s) a v tyči Filip Gall (230 cm). Stejnou výšku, ale s horším zápisem, překonal Antonín Kříž a byl druhý. A pokud by založil, mohl se z třetího místa těšit Vítek Přikryl - ale to se nestalo, tak snad to vyjde příště. V tyči jsou sice body jednodušší, ale taky rozhodně ne zadarmo.

Mezi sprintery body sbíral Adam Kolář, ale na první místo nedosáhl. Nejlépe byl druhý na 60 m (7,66 s) a k tomu přidal dvě třetí místa na 150 (17,90 s) i 300 m (39,71 s). V těchto disciplínách na body dosáhli také Jakub Jakoubek na 60 m (8,14 s / 10.) a Vít Navrátil na 60 m (8,16 s / =12.) a 150 m (19,40 s / 10.).

Další slušnou porci bodů hoši posbírali nad překážkami. Knap k vítězství na 200 m př. přidal ještě třetí místo na poloviční trati (15,11 s) a následovali jej pátý Gall (15,36 s), šestý Kříž (15,97 s), devátý Jindřich Kundera (16,97 s) a desátý Šimon Bajcar (18,19 s). Ten bodoval také pátým místem na 200 m př. (34,93 s) a 9 bodů za čtvrté místo na nich vybojoval ještě Kundera (32,54 s).

Bohužel těsně čtvrtý doběhl na 1500 m př. Adam Beránek - závod ve stýplu byl totiž zároveň krajským přeborem jednotlivců (5:56,07 min). Finiš naopak vyšel Jakubu Navrátilovi na osmistovce, kde vybojoval těsné druhé místo (2:32,07 min).

Velké překvapení se zrodilo v dálce, kde se náramně jeden z pokusů povedl Gallovi a ulétl až na 546 cm. Kromě osobního rekordu si připsal páté místo. Na jedenácté pozici bodoval ještě Jan Knap (469 cm).

Značný podíl na výsledku družstva mají také vrhači. Jonatan Kouba i Lukáš Rybníček bodovali ve všech svých disciplínách. Kouba zvítězil v oštěpu, čtvrtý byl v kouli (11,60 m) a pátý v disku (29,17 m). Rybníček jej dokázal porazit pouze v disku, kde bral čtvrté místo a měl o 22 cm lepší výkon (29,39 m). Čtvrtý byl rovněž v oštěpu (36,79 m) a pátý v kouli (9,83 m).

Na body se prosadil také Vítek Přikryl devátým místem v oštěpu (27,09 m) a jedenáctým v disku (21,41 m). Osmý v disku byl Kříž (26,31 m) a dvanáctý v kouli Vít Navrátil (8,10 m).

Z dívek nejvýše dosáhla Lucie Maňáková na trati 1500 m př., která se stejně jako v případě hochů běžela o medaile. Maňáková doběhla druhá (6:32,04 min) a bronzovou Julii Hrabovskou za sebou nechala jen o 8 setin! Pro obě děvčata to také byla závodní premiéra na stýplu.

A body sbíralo přerovské překážkářské komando i na kratších distancích. Dalších 36,5 bodu děvčata ukořistila na trati 100 m př. - nejlépe běžela třetí Sára Nováková (16,37 s) následovaná pátou Klárou Andrisovou (16,90 s), šestou Julií Kuklovou (16,97 s), osmou Lenkou Rudolfovou (17,81 s), devátou Emou Kroupovou (18,28 s), jedenáctou Eliškou Méslovou (18,38 s) a dvanáctou Andreou Zbořilovou (18,45 s).

Ještě více bodů, 39, získala děvčata na dvojnásobné distanci. Nejlepší z našich byla opět třetí Nováková (32,84 s), dále čtvrtá Kuklová (32,92 s) a od sedmého do jedenáctého místa se seřadily Andrisová (33,95 s), Rudolfová (34,43 s), Méslová (35,03 s), Viktorie Zapletalová (35,24 s) a Zbořilová (35,43 s). Dohromady nad překážkami naše žákyně ukořistily 96,5 bodu, to je 54,5 % všech bodů!

Ty ostatní body přišly z mnohem více disciplín. Dvakrát třetí byla Ema Kroupová, a sice v dálce (473 cm) i kouli (9,41 m). V dálce se prosadily také Rudolfová čtvrtým (470 cm), Nováková pátým (466 cm) a Andrisová desátým místem (413 cm). Ve výšce zase bodovala Julie Vinklárková na dělené deváté pozici (138 cm).

Na třístovce se dvakrát dařilo Natali Klouparové. Poprvé doběhla osmá v individuálním závodě (49,35 s) a pak pomohla k pátému místu i štafetě ve složení Lucie Maňáková, Eliška Méslová, Marie Škrášková a Natali Klouparová (3:21,80 min).

Body ze 150 m přidala Julia Kuklová (20,51 s / 10.) a mezi vrhačkami se dařilo Anně Odstrčilové. Nejlépe se umístila na šesté pozici v disku (19,67 m), sedmá byla v oštěpu (26,21 m) a osmá v kladivu (17,68 m). V kouli devátým místem bodovala ještě Eliška Hradilová (8,03 m).

Závěrečné třetí kolo se koná v úterý 20. června v Hranicích.