Jakub Sikora stříbrný na MMaS mladších žáků!

Poslední ze série Mistrovství Moravy a Slezska na dráze se konalo v neděli 18. června v Třinci. Atletický oddíl SK Přerov reprezentovalo 20 atletů a většině z nich se dařilo, podařilo se jim překonat spoustu osobních rekordů. Medailového úspěchu se dočkal Jakub Sikora, který běžel parádně překážky a ve výrazně zlepšeném osobním rekordu 10,00 s doběhl jako druhý.

O další skvělé umístění na překážkách se postarala Izabela Zapletalová, taktéž ve velkém osobáku 10,36 s (7. místo).

A ještě dvakrát byli naši zástupci sedmí a to na osmistovce. Svižně rozběhnutý závod měli hoši, v závěru pak nejvíce sil zbylo Maxovi Rybníčkovi, který v poslední dvoustovce předvedl parádní sprinterský výkon (2:35,45 min). Tyhle síly na finiš ale bohužel chyběly Anně Hrazdirové, která v rovince malinko tuhla. V rozběhu doběhla šestá, o 4 setiny se ale nakonec před ni dostala ještě vítězka druhého běhu. Časem 2:36,57 min Hrazdirová zaostala 1,5 vteřiny za svým osobákem. Skvěle běžela Monika Šocová, která si vylepšila osobák o 8,5 vteřiny a brala desáté místo za 2:39,00 min.

Další osobák a první pokoření hranice 50 vteřin, to byla třístovka Davida Koňaříka. Za pěkných 49,23 s bral deváté místo. Na stejné trati si udělala osobák také Růžena Sedláčková a byla desátá (46,17 s).

Desáté místo vybojoval také Jakub Cieslar v kouli, když se zlepšil o 69 cm až na 7,60 m. Od bran finálové osmičky jej dělily pouhé 4 cm.

V závěru programu se běžely štafety na 4x60 metrů. Hoši ve složení Max Rybníček, Jakub Cieslar, Radovan Kratochvíl a Rostislav Studený doběhli sedmí (34,70 s), áčko děvčat ve složení Růžena Sedláčková, Adéla Vlachová, Aneta Školová a Izabela Zapletalová bylo desáté (33,83 s) a béčko doběhlo na 28. místě (35,89 s). V něm běželo kvarteto Karolína Mazánová, Ester Tomišková, Veronika Pospíšilová a Kateřina Běhalová.