Mladší žákyně vybojovaly pohár za třetí místo na KP!

Závěrečné třetí kolo KP družstev mělo tento týden na programu také mladší žactvo. Závod byl zároveň Krajským přeborem jednotlivců. Ve skvělé formě se na domácí půdě předvedly zejména mladší žákyně, které letos ve všech kolech obsadily třetí místo a bronzová pozice jim tak po zásluze patří také celkově! Hoši se snažili, nakonec ale na Šumperk nestačili a skončili čtvrtí.

Obě družstva si díky těmto výkonům zajistila postup na podzimní semifinále MMaS družstev (Olomouc 16. září), kam postupuje nejlepších 5 družstev Olomouckého kraje a dalších 5 nejlepších z kraje Moravskoslezského. Pokud se Přerovákům bude dařit a umístí se v první pětce, postoupí na MMaS družstev (Zlín 23. září).

Nejen ve družstvech, ale i na počet individuálních medailí naše mladší žákyně převálcovaly kluky. Získaly jich devět, zatímco hoši se museli spokojit se třemi cennými kovy.

To nejpovedenější si děvčata nechala až ke konci programu. V běhu na 300 metrů jsme viděli parádní přímý souboj Růženy Sedláčkové a Anety Školové. Obě se rvaly o první místo i každou setinu a obě se vylepšily osobáky. Nakonec zlato z KP brala Sedláčková (45,87 s) a stříbro Školová (46,04 s). Sedláčková se navíc výrazně přiblížila přerovskému maximu, alespoň tedy tomu elektronicky měřenému - 45,55 s. To ručně měřené je ještě o pořádný kus lepší a má hodnotu 43,2 s.

Skvělou formu ale předvedly i ve svých dalších disciplínách, když si v každé vylepšily osobní rekordy. Růžena Sedláčková navíc přidala ještě bronzovou medaili v hodu oštěpem za 21,87 m. Na 60 m překážek byla jedenáctá (11,54 s). Překážky naopak zvládla o něco lépe Školová, která doběhla sedmá za 11,10 s. Dařilo se jí i ve výšce, za 135 cm brala páté místo.

Dvě medaile vybojovala také Izabela Zapletalová. Parádně běžela překážky, za 10,39 s brala stříbrnou medaili a od zlata ji dělily pouhé dvě setiny! Bronzová pak byla na hladké šedesátce v osobním rekordu 8,75 s a na trati 150 m přidala čtvrté místo (21,34 s).

Dramatický souboj o zlato jsme viděli i v běhu na 1500 metrů. Stříbrná nakonec bohužel byla přerovská Anna Hrazdirová, která prohrála s olomouckou Veronikou Němečkovou o pouhých 25 setin (5:44,19 min). Výborný výkon ve skoku vysokém podala Sofie Zedková, která si vylepšila osobák až na skvělých 141 cm. Brala bronz, od stříbra ji dělil jen horší zápis.

A další dva bronzy získaly naše štafety. V té krátké na 4x60 metrů běžely Karolína Mazánová, Sofie Vodičková, Adéla Vlachová a Kateřina Běhalová (34,62 s), v dlouhé na 4x300 m statečně bojovaly Monika Šocová, Anna Hrazdirová, Denisa Kubíčková a Ester Tomišková (3:27,02 min).

Čtvrté místo vybojovala v kouli v osobním rekordu Karolína Mazánová (8,44 m), na bodech ji následovaly ještě pátá Kateřina Běhalová (8,39 m) a dvanáctá Sofie Vodičková (7,18 m / OR). Pátá doběhla na trati 300 m Monika Šocová a i ona si posunula osobní maximum (49,19 s).

Ještě čtyřikrát byly naše žákyně dvanácté. Podařilo se to Běhalové v běhu na 150 m (22,04 s / OR), Zedkové v dálce (375 cm / OR) a Adéle Vlachové na 60 m př. (11,95 s / OR) i ve výšce (112 cm).

Zkušeně si zlato v běhu na 800 metrů pohlídal Max Rybníček, když soupeřům nedal v šanci a v cílové rovince ještě předvedl takový finiš, že málem překonal svůj osobák z nedělního MMaS (2:36,74 min). Dařilo se mu také v míčku, když vylepšil své maximum na 43,40 m a bral šesté místo. Oštěp už se mu tolik nepovedl, za 16,81 m obsadil desátou pozici.

Třetí doběhl v závodě na 60 m př. Jakub Sikora a navíc se radoval z osobáku 10,24 s. O bronz se rval také v běhu na 300 m, ale nakonec nestačil ani osobák 47,03 m a byl čtvrtý.

Své letošní maximum si vylepšila štafeta na 4x60 m, a to neběžela ani v nejsilnějším složení! Hoši Tobias Poučenský, Jakub Cieslar, Radovan Kratochvíl a Rostislav Studený doběhli třetí (35,39 s). O medaili chtěli bojovat také v dlouhé štafetě, to se ale nakonec nepodařilo a doběhli čtvrtí. Kvarteto Tobias Poučenský, Jakub Červený, Jiří Motloch a Rostislav Studený dosáhlo času 3:44, 89 min.

Tři pěkná umístění vybojoval Vojtěch Kříž. Nejlépe se umístil ve výšce, když byl pátý (131 cm), šestého času dosáhl na 150 m (21,43 s / OR) a sedmý byl na 60 m př. (11,00 s).

Mezi sprintery se prosadil Tom Doležel ve třech osobních rekordech. Šesté místo bral na 300 m (49,20 s), sedmé na 60 m (8,76 s) a dvanácté na 150 m (22,59 s). Kromě něj se na třístovce prosadili také sedmý David Koňařík (49,28 s), devátý Radovan Kratochvíl (50,65 s / OR) a desátý Jakub Červený (51,71 s / OR).

Osobní maximum posunulo na dvanácté místo v běhu na 60 m Jiřího Motlocha (9,23 s). Na stejné trati s překážkami se prosadili Kratochvíl na desáté (11,93 s / OR) a Koňařík na dvanácté místo (12,06 s / OR).

Ve vrhačských disciplínách kromě Rybníčka bodoval také Koňařík devátým místem v míčku (38,81 m / OR). O jednu pozici lépe se ve vrhu koulí umístil Jakub Cieslar (7,33 m).