Brtníčková splnila limit do reprezentace v novém přerovském rekordu

Na konci sezóny stejně jako v loňském roce splnila limit do reprezentace ČR do 23 let vytrvalkyně Michaela Brtníčková. Na domácím stadionu se jí v sólo závodě navíc podařilo vylepšit i její vlastní přerovský rekord o 1,5 vteřiny na skvělých 35:33,47 min. Snad Míši konečně vydrží zdraví a v další sezóně i ČR bude skutečně reprezentovat!

V rámci běžeckého Mítinku 100 let atletiky v Přerově se běželo ještě několik dalších distancí. Nejkratší z nich byl kilometr, kde se představil Václav Vandrovec. Časem 2:38,44 min jen těsně zaostal za osobním maximem z roku 2021. A padl také český rekord. Postaral se o něj Radomír Březina z TJ Jäkl Karviná, když v kategorii M55 posunul dosavadní české maximum na 2:54,83 min.

Z osobního maxima 4:26,56 min se radoval na trati 1500 metrů Marek Svoboda. Vylepšil si jej o více než 3 sekundy.

Ale běhalo se i jinde. Běžecký pohár dětí a mládeže Olomouckého kraje pokračoval sedmým závodem ve Šternberku. Modrožluté barvy SK Přerov zde hájily v kategorii přípravky Jozefína Stískalová (2:04 min / 16. místo) a Adéla Mohaplová (2:17 min / 17. místo). Běželo se 500 metrů. A znovu si je pak děvčata dala společně s rodiči ve štafetě rodinných dvojic.

Stejnou distanci běžela na Večerním běhu Bruntálem Anna Špilerová. Počínala si skvěle, v závodě zvítězila v čase 1:29 min. Její mladší sestra Kristýna Špilerová doběhla na poloviční trati šestá (53,36 s). Anička navíc zvítězila společně s dalšími 3 dětmi v mixové štafetě přípravek.

Královský závod běžela parta vytrvalců z Přerova a okolí již na začátku října v Košicích. Z členů našeho oddílu byl nejrychlejší Petr Kučera, který se ukázal v dobré formě - celkově obsadil 71. místo a za svým 2 roky starým přerovským maximem M45 zaostal jen o 4,5 minuty (2:47:04 hod). Dále startovali Marek Beňa (3:04:26 hod), Tomáš Novák (3:18:45 hod), Jiří Skřeček (3:36:08 hod) a Petr Punge (3:37:40 hod).

Půlmaraton si zaběhl Oliver Punge a dokončil jej v novém osobním rekordu 1:27:15 hod.