Michaela Brtníčková devátá na MČR v krosu!

Poslední letošní MČR se konalo tuto sobotu v Dříteči. Sjeli se sem ti nejlepší vytrvalci z řad juniorských a dospělých kategorií, aby poměřili síly v přespolním běhu. Na startu 8 km dlouhého závodu nechyběla ani přerovská Michaela Brtníčková, která si ve velké konkurenci doběhla pro deváté místo mezi ženami (30:54 min)!

Profil trati jí přitom úplně nesedl, běželo se v golfovém resortu na spíše rovinaté trati, Míša je ale známá tím, že miluje kopce.

"Chtěla jsem to umístěni trochu lepší, ale tentokrát tu byla opravdu silná konkurence. Navíc jsem zjistila, že zimní závody nebudou vážně nic pro mě - i když jsem se hodně rozcvičila, tak jsem se i tak pořádně zahřála až po 5 km. Ale jinak to byla super zkušenost, úplně něco jiného než silnice a dráha," popsala své dojmy ze závodu Brtníčková. Ke kompletaci typů závodů jí tak nyní chybí už jen vrchařské MČR. Dočkáme se v příští sezóně? "Ano, chtěla bych," odtajňuje své plány běžkyně.